Zlatý Ámos zná další semifinalisty

   Další kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele České republiky se uskutečnilo ve čtvrtek 7. února 2019 v Poslanecké sněmovně. Tentokrát se do Prahy sjeli nominovaní učitelé z Jihočeského, Středočeského a Plzeňského kraje a z kraje Vysočina. Do semifinále postoupili Pavel Žižka z Plzně, Pavlína Kopáčiková z Vacova, Karla Ptáčníková z Českých Budějovic a Radka Vocílková z Příbrami.

„Dnes chceme oslavit vaše vítězství. Vítězství ve vašich školách,“ řekl na úvod Slávek Hrzal, zakladatel ankety Zlatý Ámos a zároveň školský ombudsman. „Tato soutěž je jedinečná v tom, že nemá poražených. Všichni jste zvítězili u svých žáků. A to je ta největší odměna, která vás mohla potkat.“

A pak se už soutěžilo. Tříčlenné týmy žáků obhajovaly kandidaturu své paní učitelky nebo pana učitele. A děti nešetřily kreativitou a vynalézavostí, aby porotu přesvědčily, že právě u nich učí budoucí Zlatý Ámos 2019. Na přípravě vystoupení se často podílely celé třídy, těm mladším pomohli pedagogové či rodiče, ale všichni měli společný cíl. Dokázat, že nominaci na Zlatého Ámose si ti jejich učitelé určitě zaslouží.

Po urputném, ale férovém boji se Zlatým Ámosem Jihočeského kraje stala Pavlína Kopáčiková ze ZŠ a MŠ Vacov. Porota zvolila i Zlatého Ámose Plzeňského kraje, kterým je letos Pavel Žižka ze ZŠ Chválenická v Plzni a   středočeským Zlatým Ámosem se stala Radka Vocílková z příbramského gymnázia. Všichni zároveň postoupili do semifinále, které se uskuteční začátkem března. Spolu s nimi do semifinále postoupila i Karla Ptáčníková ze ZŠ J. Š. Baara v Českých Budějovicích. O tom, kdo bude korunován Zlatým Ámosem a stane se králem českých učitelů, se rozhodne ve finále 28. března, symbolicky na Den učitelů. Tradiční kantorský bál v hotelu Ambassador pak letošní ročník ankety slavnostně zakončí.