Zlatý Ámos ve Valdštejnském paláci

Pod záštitou místopředsedkyně Senátu Miluše Horské se ve Valdštejnském paláci uskutečnilo další regionální kolo ankety o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos.

Nejvíce nominovaných učitelů přijelo z Královéhradeckého a Pardubického kraje, proto porota volila Zlaté Ámose právě těchto krajů. Zlatým Ámosem Pardubického kraje se stala Eliška Vokáčová z gymnázia v Hlinsku a Ámosem Královéhradeckého kraje Ivana Hanušová ze ZŠ a MŠ Krčín. Spolu s nimi do semifinále, které se uskuteční za tři týdny, postoupila i Veronika Hájková ze ZŠ a MŠ Sedlec-Prčice.

Své oblíbené učitele a učitelky do ankety přihlásili jejich žáci. Ti také jejich nominaci museli před porotou obhájit. Tříčlenné týmy předvedly řadu propracovaných vystoupení, ve kterých nechyběly scénky, verše či písničky.

Zážitkem pro všechny, žáky i učitele, byla prohlídka sídla horní komory parlamentu, kterou pro všechny připravili pracovníci Senátu. „Doufám, že jste si dnešní den užili a že na něj budete rádi vzpomínat,“ řekl Slávek Hrzal, zakladatel ankety Zlatý Ámos a zároveň školský ombudsman. „Blahopřeji vám všem, protože všichni jste zvítězili. Ve vašich školách, v srdcích vašich žáků. Porota to měla velmi těžké, všech dvanáct týmů bylo skvělých. Uchovejte si na dnešní den pěknou vzpomínku.“

Anketu Zlatý Ámos čekají ještě dvě regionální kola, která se uskuteční příští týden ve Zlíně a v Ostravě. Semifinále proběhne v zrcadlových sálech ministerstva školství 6. března. Kdo se stane letošním Zlatým Ámosem bude jasné 28. března, kdy pedagogové oslaví i Den učitelů. Korunku nového krále učitelů převezme z rukou ministra školství Roberta Plagy o den později na slavnostním galavečeru.