Dětský den na Pražském hradě již tuto sobotu

Srdečně Vás zveme na 2. ročník Dětského dne, který proběhne v sobotu dne 25. května 2024 od 10.00 do 18.00 hodin na Pražském hradě. Pořádá ho Správa Pražského hradu ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, pod záštitou manželky prezidenta republiky Evy Pavlové.

Těšit se můžete na pestrý program, v jehož složení nechybí ani aktivity dětských organizací sdružených v České radě dětí a mládežeSH ČMSJunák – český skautKlub PathfinderLiga lesní moudrostiPionýrČeská tábornická unieSdružení mladých ochránců přírody ČSOPAsociace turistických oddílů mládeže (Asociace TOM)CoderDojo Česká republikaMladí ochránci přírodyROYAL RANGERSMladí chovatelé zvířat, Kondor Konfederace nezávislých – dětská organizace, JAHODA, Salesiánské hnutí mládeže, Prázdninová škola Lipnice, Bílý Bizon, Foks-live, Klub Čtyřlístek. Dohromady 33 různých dětských neziskových organizací, které si pro děti připravily soutěže, hry, poučné kvízy a vzdělávací programy.

V Královské zahradě můžete objevit kouzlo tradičních lidových řemesel, prozkoumat méně známá hradní zákoutí, vrátit se do dob bujarých šermířů, veselých kejklířů a statečných legionářů nebo navštívit divadelní představení.

V Jelením příkopu potkáte vojáky Hradní stráže, kteří rádi předvedou své dovednosti. Chybět ale nebudou ani indiáni, kolotoče a dobré občerstvení. Na ty, kdo v jednotlivých stanovištích nasbírají razítka, bude čekat i malá odměna.

Ateliéry Barrandov svými historickými kostýmy vytvoří průřez historií Pražského hradu – od kněžny Libuše až po prvního prezidenta T. G. Masaryka. Kostýmy si můžete prohlédnout v Míčovně Pražského hradu v Královské zahradě.

Do areálu konání Dětského dne, a to jak do Královské zahrady, tak i do Jeleního příkopu, budou otevřena všechna přístupová místa a vstup je zdarma.