Chutnalo nám, bude chutnat i vám

Mé jméno je Dominik Holub a byl jsem náhodou vybrán do Dětské chuťovky v Praze. I když jsem vůbec nevěděl o, co jde a bylo mi řečeno, že budeme ochutnávat a hodnotit různé pokrmy. Moc jsem se na to těšil.

Pokrmů bylo 41, což znamenalo, že to bylo úžasné, ale i hodně náročné. Jako přílohy na zrušení předchozí chuti jsme dostali rohlík a vodu. Ochutnávka byla rozdělena do tří částí. První byla sladká – od koblih po různé druhy dortíků až po ochucené mléko. Druhá část byla plná masa a obsahovala párky, salámy a kuřecí nugety.

Třetí část byla taková všehochuť plná různých přesnídávek, lupínků do mléka a dokonce i káva. Zni to vše jednoduše, ale práce degustátora je opravdu těžká. I přesto jsme si to moc užili. Moc děkuji organizátorům za skvělou organizaci výborné soutěže

 

ČEŠTÍ POTRAVINÁŘI MAJÍ MLSNÝM JAZÝČKŮM CO NABÍDNOUT

 

Jubilejní 10. ročník soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2018 a Dětská chuťovka 2018 konaný pod záštitou předsedy Senátu Milana Štěcha a ministra zemědělství Miroslava Tomana, zná své vítěze. Zástupci celkem 72 českých firem převzali na slavnostním vyhlášení výsledků 10. ročníku soutěže ve čtvrtek 11. října v Senátu ocenění za nejchutnější potraviny vyrobené v České republice. Značkou Česká chuťovka 2018 se tak může nově pyšnit 173 výrobků (o 26 víc než loni) a značkou Dětská chuťovka 2018 pak dalších 29 (o 1 víc než loni). Titulem Rytíř české chuti byl za své celoživotní mistrovství v cukrářském oboru poctěn pan Jaroslav Nechvátal z vyhlášeného Café Charlotte v Železné Rudě. Přímo na místě ocenili Cenou novinářů přítomní zástupci médií tři potraviny, které jim zachutnaly nejvíc – Bramborové placky s náplní makovošvestkovou z pekařství Antonín Halouzka, Carpaccio od MASO UZENINY POLIČKA a Iberijskou slaninu speciál od Uzenin Beta. Cenu Harmonická potravina získal od Literárních novin Ciburger – cibulové čatní ze zachráněné zeleniny od společnosti TITBIT.

 

Za uplynulých 10 let se soutěž Česká chuťovka, která vznikla jako spontánní iniciativa nezávislých potravinářských odborníků a stále si tento oceňovaný charakter udržuje, stala uznávaným majákem kvality a výtečné chuti potravin nabízených domácími výrobci. Skvělou zprávou pro české spotřebitele pak je skutečnost, jak ukázaly i výsledky letošní soutěže, že rozmanitost, ale zejména kvalita a vynikající chuťové parametry potravin ucházejících se o obě značky, s nimiž se mohou setkat i zákazníci v regálech našich obchodů, se rok od roku zvyšují a že si je opravdu z čeho vybírat. Vždyť co jiného než báječná chuť tuzemských potravin je tím nejdůležitějším kritériem, podle kterého se stále náročnější zákazník orientuje především.  Má-li totiž potravina skutečně chutnat, musí být vyrobena z kvalitních vstupních surovin a také šetrnými technologiemi při respektování specifických preferencí českého spotřebitele. Takto vyrobené potraviny pak mohou směle konkurovat i těm nejlepším zahraničním a často je svou kvalitou i chutí ještě předčí.

 

Kdo si chce na těchto báječných potravinách od českých výrobců pochutnat a srovnat případně své   vlastní chuťové   preference   s  verdiktem   odborné  i  dětské  poroty,  nalezne   seznam   těch   letošních,   ale  i   v  předchozích   letech  oceněných   potravin,   pyšnících   se   značkou   ČESKÁ CHUŤOVKA    nebo    DĚTSKÁ CHUŤOVKA, jakož i další důležité informace, na  www.ceskachutovka.cz či www.facebook.com/ceskachutovka  K dispozici zájemcům je rovněž nově vytvořená Databáze vítězů České chuťovky a Dětské chuťovky www.mark-as.cz/chutovka