Zlatý oříšek slaví 20 let podpory šikovných a nadaných dětí České republiky!

Již po dvacáté nabízí Zlatý oříšek ve spolupráci s Českou televizí šanci a podporu všem aktivním, šikovným a úspěšným dětem a dětským kolektivům České republiky, které vynikají v jakémkoliv oboru, nebo vytvářejí něco mimořádného či společensky prospěšného.

Zlatý oříšek nemá žádné kategorie a soutěž je tak otevřena všem dětem od 6 do 14 let, jejich úspěchům, výsledkům v soutěžích, závodech, ale například i zajímavým ekologickým projektům či jinak prospěšným akcím. Mezi 7 vítězů rozdělíme přes 100 000 Kč!

Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok, se opět představí se svými schopnostmi a úspěchy 21 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky.

V závěru tohoto pořadu bude vyhlášeno 7 vítězů, na které čekají prestižní ceny Zlatý oříšek a na každého také 15 000,- Kč. Úspěchem ve Zlatém oříšku získávají také příležitost prezentovat svou činnost a výsledky napříč médii, což je pro ně rovněž neocenitelná zkušenost a zajímavá inspirace pro celou veřejnost.

 

Za dobu trvání Zlatého oříšku se do projektu přihlásilo přes 2 200 soutěžících dětí a náročným sítem jich mezi nominované prošlo 570.  Za všechny vzpomeňme vítěze hned prvního ročníku soutěže Zlatý oříšek, Davida Navaru, dodnes našeho nejlepšího šachistu, druhého ročníku se zúčastnil Lukáš Vondráček, současný celosvětově uznávaný klavírista, ze třetího ročníku Zlatého oříšku někteří znají Jana Smigmatora, vyhledávaného swingového zpěváka. V minulosti Zlatý oříšek také obdržel motocyklový́ závodník Karel Abraham, mistr světa v biketrialu Václav kolář nebo skvělý dětský pěvecký soubor BONI PUERI a další.

 

Hlavní organizátor a ředitel projektu Mgr. Jiří Kotmel o této prestižní soutěži říká:

V šikovných a úspěšných dětech se skrývá kulturní i ekonomická budoucnost našeho národa a pro takové děti se snažíme dělat maximum. Nejen že jim prostřednictvím soutěže Zlatý oříšek dáváme motivující pocit celospolečenského uznání, ale díky činnosti Nadačního fondu Zlatý oříšek také tak důležitou finanční podporu pro jejich další činnosti.“

 

Přihlášky do soutěže je možné zasílat do 15. 10. 2018.

Přihlášku je možné vyplnit on-line naadrese http://www.zlatyorisek.cz/ceskarepublika/prihlaska/