Bude se na finále Zlatého Ámose tancovat?

Tanečník, choreograf, moderátor, herec, autor televizních pořadů pro děti a netradičních pohádek, vedoucí dětského tanečního klubu, atd. Za všechny vyjmenované profese stačí zmínit Taneční hrátky vysílané na ČT Déčko a bude jasné, o kom je řeč. Honza Onder. Koncem března bude moderovat finále 25. ročníku ankety Zlatý Ámos. A to je důvod, proč jsme ho vyzpovídali.

Honzo, jak se těšíte (nebo netěšíte) na tak významnou událost, jako je moderování jubilejního 25. ročníku ankety o nejoblíbenějšího učitele ČR Zlatý Ámos?

Na moderování ankety se těším děsně moc!!! Jsem z učitelské rodiny, takže to prostředí dobře znám a pracovat s dětmi je pro mne velká radost, tady spojím všechno dohromady. Bude to super!
Do Zlatého Ámose mohou své učitelky a učitele přihlásit pouze žáci základních a středních škol. Vzpomněl byste si na nějakého svého pedagoga, kterého byste do ankety mohl navrhnout?
No jéje, já měl velké štěstí na učitele, nemůžu jmenovat, protože by jich bylo opravdu hodně… ale na učitelích jsem oceňoval smysl pro humor a vždycky jsem miloval ty, kteří uměli dávat pocit, že jsme jejich rovnocenní parťáci, to mi dělalo dobře.
Kdyby se na základní škole vyučoval tanec, tak by byl asi vaším oblíbeným předmětem. Prý jste už v dětství tancoval na hity Karla Gotta. Je to pravda? A měl jste ve škole nějaký oblíbený předmět?
Ve škole jsem opravdu upřímně miloval dějepis a přírodopis. Naopak matematika byla noční můra…jo, taky jsem zbožňoval hudebku, protože jsme tam zpívali super písničky, třeba i od Jaroslava Ježka, které teď zpívám v divadle Ypsilon v novém představeni právě o Ježkovi. Takže mi ta hudebka hodně pomohla. Karla Gotta a Waldemara Matušku miluju a tančím na ně od dětství dodnes.
Byly někdy okamžiky, kdy jste chtěl s tancováním skončit?
Nikdy se mi to za 25 let nestalo. Vždycky jsem věřil tomu, že budu známý a úspěšný tanečník a docela se mi to povedlo… jsem tomu moc rád! Vydržel jsem a nepochyboval jsem…
Tancujete, moderujete, hrajete v divadle, máte taneční školu a řadu dalších aktivit. Jak to všechno stíháte? 
Stíhám to proto, protože moje práce je zároveň i můj koníček… já si dělám co mě baví a proto nemusím čas rozdělovat mezi práci a relaxaci. Já pracuju a při to odpočívám a zároveň se bavím. Prostě ideální kombinace!!!
Honzo, bude se při finále 25. ročníku Zlatého Ámose tancovat?
Finále 23. března v hotelu Olšanka je veřejné. Přijďte se podívat a uvidíte.
Děkujeme za odpovědi a těšíme se na setkání v pátek 23. března 2018 ve 14 hodin při finále ankety Zlatý Ámos.
Amálka Novotná a Nikol Krištofová, Dětská tisková agentura