Pražské kolo Zlatého Ámose ovládlo nadšení dětí

Anketa o nejoblíbenějšího učitele Zlatý Ámos zná prvního semifinalistu. Stal se jím Zdeněk Halamásek z Gymnázia Budějovická na Praze 4, kde učí zeměpis a tělesnou výchovu. Jeho studenti o něm říkají: „Na jednu stranu starostlivý dospěle smýšlející muž, na druhou člověk, co poskočí radostí, když žáky napadne hrát šiškovanou.“ Zdeněk Halamásek získal i titul Pražský Ámos 2019.

První regionální kolo letošního ročníku se uskutečnilo v historických sálech Škodova paláce, kde v současné době sídlí pražský magistrát. Z Prahy přišlo letos celkem devět nominací, soutěžního klání se nakonec zúčastnily tříčlenné týmy ze šesti škol, tři ze základních, dva ze středních a jeden ze základní umělecké školy. Do Prahy přijeli i žáci Jiřího Palána z Větrného Jeníkova, kteří své soupeře skvěle doplnili.

Všechna vystoupení byla pečlivě připravena, bylo vidět, že žáci to s nominací svého učitele na Zlatého Ámose myslí vážně. Děti skládaly o svých učitelích básničky, zpívaly písničky, hrály scénky. Bylo vidět, že děti své oblíbené učitelky a učitele mají rády a že si jich váží za všechno, co pro ně při vyučování ale i mimo školu dělají.

V příštích dnech proběhne ještě pět regionálních kol, z nichž vzejde čtrnáct semifinalistů. A mezi nimi určitě bude letošní Zlatý Ámos. Komu ministr školství nakonec korunku Zlatého Ámose nasadí, to se dozvíme 28. března, kdy se uskuteční závěrečné finále. Kdo ví, možná to bude někdo právě z pražského kola.