Ve Sněmovně získalo převahu srdce

Praha 21. května 2018 – „Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Srdce s láskou darované v prostorách jednacího sálu Poslanecké sněmovny vnímám symbolicky. Doufám, že atmosféra ryzí dětské srdečnosti, upřímné lidskosti, vzájemné podpory a empatie, kterou sem vnesli organizátoři akce a hlavně soutěžní kolektivy dětí, přetrvá ve sněmovně co nejdéle,“ zahájil setkání vítězů 4. ročníku celostátní soutěže Srdce s láskou darované předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček.

V hlavním zasedacím sále zasedly na místa poslanců téměř dvě stovky žáků, učitelů, vychovatelů a také dalších příznivců tohoto projektu. Sjeli se do Prahy z různých koutů republiky jako nejlepší z 4200 dětí z více než 150 škol, které se do čtvrtého ročníku Srdce s láskou darovaného zapojily. Na mnoha školách probíhala školní kola. Do soutěže nakonec přišlo 211 přihlášek, z nichž vybrat tu nejlepší práci dalo porotě hodně zabrat.

Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích. V mladší (MŠ a 1. a 2. třídy) zvítězila 1. B z Horáčkova v Praze 4 se svou Knihou pro tatínka. Ve starší kategorii (3. až 9. ročníky základních škol) získaly první místo dívky z 8. D ZŠ Buzulucká v Teplicích za práci Pomáháme srdcem. V obou hlavních kategoriích porota udělila dokonce dvě třetí místa. Mimořádnou cenu nejen za technickou tvořivost a Cenu Mírového běhu obdrželi osmáci ze ZŠ v Březové za svoje Poselství lidem. Novinkou letošního ročníku bylo zvláštní ocenění za šíření myšlenky projektu Srdce s láskou darované v zahraničí udělené České škole Václava Havla v Dallasu a České škole Milán. A tradičně se hlasovalo na internetu, kde děti nasbíraly přes 105 tisíc hlasů. Veřejnou hlasovací soutěž nakonec vyhráli třeťáci z Církevní ZŠ v Kroměříži se Srdcem pro Aničku. Tatáž škola obdržela i Zvláštní ocenění pro školu za školní kolo.