Captain Marvel aneb první sólo film Marvel superhrdinky

Dlouho očekávaný první film Marvelu o ženské superhrdince se konečně objevil v kinech. A to 8. března. Všemi fanoušky byl velmi očekáván, a dokonce i těmi, kteří nejsou tak zapálení do světa Marvelu. A to především protože filmy tohoto světa byly téměř výhradně reprezentovány jen mužskými hrdiny.

Přestože trailer byl podle mnoha nepovedený a nezáživný, každý se rozhodl filmu dát šanci. Stejně tak i já, a proto jsem se již tři dny po premiéře vydala do kina. Jak jsem správně očekávala, kino bylo téměř plné. Úvodní intro bylo věnované památce Stana Lee a to velmi povedeně. Pak se již rozjel samotný film. Versová žije na planetě rasy Kree, každý den trénuje a snaží se ovládnout svoje schopnosti. Její minulost je jí však utajená a pamatuje si jen jeden jediný moment. Když se při jedné misi nečekaně dostane na Zem, začíná pomalu rozplétat svoji minulost.

Film nám zároveň představuje kromě Carol i původ Nicka Furyho, pozdějšího ředitele S.H.I.E.L.D.u. Po dlouhých sedmi letech se také objevuje agent Coulson, který je známý z Thora, Avengers a svého vlastního seriálu z prostředí Marvelu.

Celý příběh se mi moc líbil. Především protože známe další část příběhu, která nám dosud byla utajena. I postava Furyho je teď bližší a lépe jí porozumíme. Závěrečné scénky ještě umocňují návaznost do Marvel světa. Film rozhodně doporučuji.

 

One thought on “Captain Marvel aneb první sólo film Marvel superhrdinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *