Bára

Ahoj!

Jmenuji se Bára a je mi osmnáct let. Mezi mé momentální koníčky patří kroužek mladých novinářů v DTA a latinskoamerické tance, mezi několikaleté stálice hra na klavír a zumba.

Z hlediska osobnosti se považuji za přátelského, trochu bláznivého člověka, který se snaží o pozitivní myšlení za všech okolností a nesmírně si váží svých skvělých přátel a rodiny. Ve volném čase ráda čtu, píšu, kreslím, poslouchám písničky, nebo třeba zpívám, nejsem příliš jednostranně zaměřená. Jsem velkou fanynkou britského seriálu Doctor Who a trilogie Pán prstenů, ať už v tištěné, či filmové podobě. Velkou roli v mém životě hraje příroda, zvířata (zejména můj kocourek a nově chovaní obojživelní žebrovníci) a cestování.

Studuji na osmiletém gymnáziu a mám v plánu stát se psycholožkou. Výběr povolání byl pro mě poněkud složitou záležitostí, zejména kvůli mé schopnosti se ze vteřiny na vteřinu pro něco nadchnout, věnovat se aktivitě nějakou dobu a následně najít jiný objekt zájmu. Jako příklad bych uvedla mé rozepsané literární počiny zoufale doufající v dokončení, chvilkové vzplanutí pro vše co se týká rostliny zvané amarant, nebo třeba předsevzetí o časovém rozvrhu učení předmětů, se kterými se nemám zrovna v lásce. Ale čím jsem starší, tím více si uvědomuji své sympatie k vědě o lidské duši, jelikož mě lidé jako takoví baví a tíhnu ke snaze pomáhat okolí v případě psychických problémů, špatné nálady, či podobných nedostatků.

Všem, kteří se úspěšně prokousali informacemi o mé maličkosti až sem, gratuluji, a ráda bych pozvala všechny děti či dospívající, které baví literatura, psaní a zajímají se o žurnalistiku, aby se na nás přišli podívat a přidali se k nám, dětským novinářům. V našem kroužku panuje příjemná přátelská atmosféra a často se i dosti nasmějeme.