Smontování skateboardu bez problémů

V dnešním článku se zaměříme na montáž skateboardu. Občas to bývá věda, ale díky našemu návodu to zvládnete raz dva.

Se sestavováním skateboardu mám mnoho zkušeností, jelikož sám na něm jezdím přes čtyři roky a nejeden jsem složil. Když jsem k svým dvanáctým narozeninám dostal první skateboard, vůbec jsem nevěděl, jak ho složit, a na internetu se nenacházel žádný článek o montáži. Kdybych neměl zručného tatínka, asi si na skateboardu nikdy nezajezdím, maximálně na jeho rozložených součástkách.

K sestavení potřebujeme buď takzvaný t-tool (speciální nářadí pro sestavení skateboardu), na kterém se nachází vše potřebné v jednom, nebo klíče číslo 10, 13 a 14, poté imbus nebo křížový šroubovák, záleží na zvoleném hardwaru (připevňovacích šroubkách), a zalamovací nůž.

Pokud jste si sehnali veškeré potřebné nářadí, můžeme přejít k montáži.

Krok č. 1 je nalepení griptapu na desku: Z griptapu odlepíme papír a griptape opatrně nalepíme na desku. Poté griptape ořízneme zalamovacím nožem podle tvaru desky.

Krok č. 2 bude nasazení ložisek do koleček: Na toto nepotřebujeme žádné nářadí, jen sílu.

Ložiska musíme vložit do koleček. Pokud to nejde ani s vynaložením veškeré síly, poproste silnějšího kamaráda (člena rodiny) nebo vnitřek koleček lehce namažte indulonou či jiným krémem, poté by ložiska měla jít vsadit jako po másle.

Krok č. 3 je nasazení koleček na trucky: V tomto kroku není žádná věda, kolečka dáme na osičku trucků a poté je maticí zašroubujeme klíčem číslo 13.

Krok č. 4 přišroubování trucků s kolečky na desku: K tomuto budeme potřebovat šroubovák/imbus a klíč číslo 10. Do dírek již předem na desce vyvrtaných výrobcem vložíme  čtyři šroubky (hardware) a na ty nasadíme truck, poté klíčem číslo 10 všechny čtyři šroubky přišroubujeme. Stejný postup opakujeme na druhé straně desky.

Pokud jste absolvovali všechny kroky pracovního postupu, měli byste mít skateboard hotový a můžete jít jezdit.

Přejeme příjemnou jízdu a hlavně opatrně. 🙂 

Kryštof Cibien