Jak si naplánovat dovolenou a nezbláznit se

Mě osobně cestování moc baví. Mám ráda rozdílnost kultur a to, že to nikde není stejné. Někdy se však může stát, že si neumíme vybrat kam jet, a tak nakonec skončíme na chatě. Proto tu pro vás mám pár tipů, jak se dobře rozhodnout, abyste zažili dovolenou, na kterou nezapomenete.

 

 

 

 

 

  • Jako první je určitě důležité zvolit si částku, kterou můžete s klidem utratit, aniž byste si to museli později vyčítat. Rozpočet je rozhodně velice důležitý, protože určuje v podstatě celou dovolenou. Také doporučuji udělat si v rozpočtu dostatečně velkou rezervu, ať vás nic nezaskočí.
  • Udělejte si seznam míst, na která byste se chtěli podívat a následně vyberte favority. Potom už můžete začít podrobněji porovnávat. Tuhle část mám asi nejraději a baví mě si na notebooku vytvářet seznam pro a proti. Jako např. Řím je drahý, ale je tam teď nádherné počasí a mají tam nádherné památky. Nebo třeba v Berlíně jsem ještě nikdy nebyla, ale je tam drahé ubytování. Možná se to nezdá, ale starý dobrý seznam pro a proti je pořád skvělá cesta.
  • Destinaci hlavně vybírejte tak, abyste se tam těšili a byl to pro vás nějakým způsobem relaxační zážitek ať už to bude líné povalování na pláži s knížkou nebo lezení po horách. Zjišťujte si informace nejen o místě, ale také třeba o počasí a měně, jelikož si potom budete muset ve směnárně vyměnit peníze.
  • Pokud už máte svoji destinaci vybranou nastal čas na možnost dopravení. Ať už se vypravíte do Karlových varů nebo do Anglie, je důležité vybrat, jak se tam dostanete. To také úzce souvisí s rozpočtem. Nabízí se nám třeba cesta letadlem, vlakem či naším vlastním autem.
  • A nakonec si vytvoříme seznam věcí a oblečení, které si budeme brát s sebou a přizpůsobíme zavazadlo způsobu dopravy.

Tak šťastnou cestu!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *