Filharmonie může být zajímavá

V sobotu 27. dubna v podvečer jsem se vydala do Rudolfina na koncert filmové hudby. Dříve jsem tyto prostory navštěvovala pouze se školními exkurzemi na výukové koncerty a proto jsem se velmi těšila, jak bude probíhat tento večer.

Již prvotní atmosféra mě velmi zaujala. Každý byl oblečený ve společenském oblečení, jak se správně hodí na večerní koncert. 

U vstupu byly rozdávány programy večera. Ten byl obzvlášť zajímavý. V první půlce večera jsme mohli slyšet hudbu z Pána prstenů, Harryho Pottera a relikvií smrti, Barbara Conana, Faunova labyrintu, Alenky v říši divů a Jak vycvičit draka. Pak následovala přestávka, kdy si návštěvníci mohli koupit pohoštění či nápoje. Po přestávce byla na řadě druhá část koncertu. V ní byly hudba z Willow, Mumie, Střihorukého Edwarda, Letopisů Narnie, Avatara a Pirátů z Karibiku.

Dirigentem koncertu byl Chuhei Iwasaki, český dirigent původem z Japonska. Na Pražské konzervatoři studoval mezi lety 2007 až 2013 dirigování, tomu se aktivně věnuje od roku 2018. Koncert filmové filharmonie dirigoval již několikrát a určitě i do budoucna se tak mnohokrát stane.

Celý večer jsem si moc užila, filharmonie hrála opravdu výborně a ráda si někdy zase zajdu na další koncert.