Rozhovor s Ámosem Sympaťákem: Pavlínou Strýčkovou

Stejně jako v předchozích letech rozhodovali o jedné z cen zlatého Ámose i fanoušci na stránkách ČT :D. Tuto cenu Ámose sympaťáka získala v letošním roce Pavlína Strýčková ze základní školy Kunovice U Pálenice, kde učí matematiku a tělocvik. My v DTA jsme si s ní připravili krátký rozhovor.

Jak se vám letošní ročník Zlatého Ámose líbil?

Pro mě osobně to bylo docela náročné. Z hlediska práce při chystání a nacvičování s dětmi.Na druhou stranu to má takové kouzlo, že to neuvěřitelně spojilo lidi ve škole a spojilo mě to ještě víc s dětmi ve třídě. I když jsme nevyhráli, tak vím, že s dětmi už vítězové jsme a jsme rádi, že se máme navzájem. To je to hlavní. Bylo to super. Já si myslím, že si to žáci užili a to je pro mě největší odměna.

Když jste byla ve škole, měla jste nějakého učitele, kterého byste teď do Ámose nominovala?

Momentálně mě nenapadá žádné konkrétní jméno, my jsme byli docela velcí rošťáci, takže na učitele jsme úplně takto nemysleli.

Jaká jste Vy bývala studentka?

Já byla zlobivá. Ale člověk z toho časem vyroste. Teď jsem ráda, že mám ty hodnoty, jaký mám a že se pořád učím. I s dětmi ve škole se člověk učí a posouvá někam dál.

Chtěla byste ještě něco ke Zlatému Ámosi říct?

Byla to super zkušenost, opravdu nám to dalo hodně. Spojilo nás to ještě víc, než jsem očekávala, protože už před soutěží jsme měli se studenty silné pouto, a ještě silnější máme teď. Za mě to bylo super. Ať si to příští rok užijí všichni co do toho půjdou.

Děkuji