Válka ve světě youtube

Od roku 2013 byl nejodebíranějším youtuberem PewDiePie. Už minulý rok se ovšem na scéně objevil nový velmi rychle se rozšiřující účet T-Series. Ten se zaměřuje na indické videoklipy a upoutávky k bollywoodským filmům. Čím více vzrůstá popularita T-Series, tím více se rozšiřují fanouškovské rozbroje mezi dosavadním králem youtube a jeho vyzyvatelem.

 

 

 

Felix Kjellberg je 29-ti letý švédský youtuber známý jako PewDiePie. Na youtube začal publikovat během svého studia na vysoké škole v roce 2010. Vysokou školu však krátce poté opustil a dál se věnoval youtube. V roce 2012 dosáhl jednoho milionu odběratelů a už v prosinci 2013 se stal nejodebíranějším kanálem. V současnosti má 88 milionů odběratelů. Prosadil se především díky hrám, svým komentářům nebo například velmi slavnému pořadu meme review, kterého se v nedávné době účastnil dokonce i Elon Musk.

T-series je indický kanál, který vede společně 13 lidí. Zaměřují se především na sdílení indických hudebních klipů a občasně i upoutávky na bollywoodské filmy. Společnost T-series vznikla v roce 1983 a se svým příchodem na youtube je mezi obyvateli Indie ještě populárnější.

 

První vlna podpory od ostatních youtuberů směřovala k PewDiePie. MrBeast si pronajal billboard, po něm to samé udělal i Justin Roberts. 

Dva neznámí hackeři rozeslali do více jak 100 000 tiskáren zprávy “Subscribe to PewDiePie”. Ostatní youtubeři a jiné celebrity se k podpoře dosavadního krále přihlásili pomocí videí či tweetů.

Po vydání kontroverzního hitu Bitch Lasagna, který útočil na T-Series, se zvedla vlna útočných komentářům nejen proti T-Series, ale i celé indické kultuře. Mnoho indických youtuberů se následně postavilo za svoji vlast a tím i za T-Series.

 

Samotný PewDiePie se v počátcích tolik neprojevoval. Teprve za posledních pár měsíců začíná více. Vedl tři livestreamy na podporu udržení si statusu nejvíce odběratelů. Majitel T-Series naopak uvedl, že kdyby nebyla ohledně tohoto prvenství tak velká diskuze, nikdo ve světě by je neznal.

 

Živý přenos o tom, kdo z těchto dvou kanálu právě vede můžete sledovat na tomto odkazu: Livestream 

A na závěr, abychom nezapomněli… Subscribe to PewDiePie!