Grinch se vrací z vrcholku hory do kin

Související obrázekJako každý rok tu máme vánoční svátky a filmy s vánočním motivem se valí do kin. Na jeden takový jsme si vyšli se třídou. Na plátně nás uvítal zelený Grinch. Tentokrát ale v novém kresleném podání.

Někteří lidé nepovažují Vánoce za příjemnou a pozitivní část roku. To ale není nic oproti Grinchovi. Tato zelená bytost žije na vrcholku hory prostírající se nad Kdosicemi. Potíž je v tom, že obyvatelé této vesničky si na Vánoce velice potrpí. Zdobí svá obydlí, zpívají koledy a pečou perníčky. Grinch je ale úplný opak. Vánoce nesnáší a místo zkrášlování své obytné jeskyně se snaží zkazit Kdovíkům Vánoce. Vymýšlí triky k jejich zničení. Všechno vyvrcholí, když se o Štědré noci, kdy mají všichni Kdovíci pod stromečkem své dárky, převlékne za Santu. Se sobem obletí všechny kdosické domky a ukradne nadělené balíčky. Ve tmě si ho ale všimne malá holčička Cindy, která si k Vánocům nejvíce přeje, aby si její maminka mohla odpočinout od vyčerpávající práce a starání se o děti. Cindy Grinche v převleku pozná a rozhodne se ho navštívit. Pookřeje Grinchovo srdce? A podaří se zachránit Vánoce?

Vtipy, kterými se autor očividně snaží zaujmout, jsou vhodné spíš pro mladší diváky. I přes to se mi film líbil. Byl oddechový a vcelku příjemně se na něj dívalo. Velice mě ale překvapilo, že oproti klasickému Grinchovi, kterého známe už dlouho, se Grinche obyvatelé Kdosic nebojí. Ale naopak ho zvou k sobě do vesnice. Pohádku bych doporučila jak mladším, tak i starším divákům.