Louskáček a čtyři říše

Louskáček. Vsadím se, že si pod tímto názvem většina lidí představí vánoční balet nebo třeba dřevěnou postavičku na louskání ořechů. Ale věděli jste, že se tak jmenuje i nový vánoční film, který vznikl podle povídky E. T. W. Hoffmanna?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Clara žije po smrti své matky se svým otcem a sourozenci. Její matka všem třem sourozencům předala po otci poslední Vánoční dárek. Clara dostane od matky tajemné vejce, které jde otevřít pouze jedním klíčem, ale ten k němu nedostala… Celá rodina si jako každý rok vyjede na Vánoční ples k panu Drosselmeyerovi, který všem dětem dává dárky pomocí natažených provázků vedoucích k jejich dárku. Když se Clara nechá svým provázkem zavést až do pokoje, pokračujícím do malebné krajiny plné sněhu, ve které ji toho ještě spoustu čeká. A jak dopadne příběh chytré a statečné dívky, která se rázem ocitla v říších jiného světa?

 

Tento film je velice pěkně udělaný, a rozhodně se při něm skvěle odpočinete, sice nemá nijak zvlášť složitou zápletku, ale v jednoduchosti je přece krása… Pro mě je to první vánoční pohádka, kterou jsem letos viděla a báječně mě naladila na blížící se svátky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *