Hurá, prázdniny!

Konečně jsou tady! A co? No přece jarní prázdniny, které jsou potřeba pro školáky k načerpání nové energie v druhém školním pololetí. Prázdniny jsou rozděleny do šesti týdnů podle okresů (5.2-18.3.). To proto, aby si pobyt na horách mohlo užít co nejvíce dětí. A pro ty, kteří na hory nejezdí a zůstávají doma, jsou jiné možnosti, jak trávit prázdniny. Co třeba návštěva kina? V lednu byly totiž uvedeny do kin premiérové snímky jak českých, tak i zahraničních režisérů, které by bylo škoda nezhlédnout. Tak tady jsou malé upoutávky na některé z nich.

 

 

 

Co třeba nová pohádka od Zdeňka Trošky Čertoviny o dvou mladých čertech (Popelákovi a Uhelákovi), kteří svou nešikovností vypustí hříšnou duši. Jejich pán, Luciper, jim odpustí pouze pokud každý přivede jednoho hříšníka. A tak se společně vydávají do světa smrtelníků. Ačkoliv jsou recenze na tuto pohádku značně rozporuplné, většině diváků se líbila. Především kladně hodnotí snahu o natočení klasické české pohádky. V hlavních rolích dvou čertů se objeví Jakub Prachař a Dominick Benedikt.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalším filmem zaměřeným na děti je animovaný dobrodružný film Coco. Hlavním hrdinou je dvanáctiletý chlapec Miguel, který se touží stát hudebníkem. Jeho rodina má však prazvláštní zákaz muziky. Miguel se proto za svým snem vydává až do Říše mrtvých. Ve filmu tak dochází k propojení dvou odlišných světů, země živých a země mrtvých. Tento film byl oceněn dvěma cenami za nejlepší animovaný snímek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Pro mnohé děti bude zajímavý i další snímek z pera Jamese Dashnera, a to poslední část trilogie Labyrint: vražedná 

léčba. Thomas a jeho přátelé musí zvládnout poslední labyrint, aby konečně získali odpovědi. Na jedné straně bojují proti nakaženým raplům, na druhé proti Z.L.S.N. Komu mohou věřit?

Zfilmování knižní série se stalo krátce po vydání prvního dílu obrovským hitem. Za takovou oblibu mohou tvůrci vděčit především představitelům hlavních postav, Dylanovi O‘Brienovi a Thomasovi Brodie-Sangsterovi.

 

 

 

 

 

Pro ty, kteří mají rádi historii, je ke zhlédnutí film Nejtemnější hodina. Historické drama vypráví příběh jedné z nejdůležitějších osob 20. století, Winstona Churchilla. Ten musí učinit důležitá rozhodnutí, jelikož jeho vlast je ve válce.

Gary Oldman jako W. Churchill zazářil. To potvrzuje i jeho vítězství Zlatého Glóbu v kategorii nejlepší herec – drama.

 

 

 

 

 

A tak bychom mohli pokračovat dále a dále. Je už na Vás, jak budete trávit své volno, zda u knížky, filmu či někde v přírodě. Důležité je, abyste si prázdniny užili a byli nabití novými zážitky…